You have 6 apples and 4 pears, each apple cost $2.5 and each pear cost $1.25, what is the average price per fruit.
let costOfApple = 1;
let costOfPear = 1.25;
let averagePrice = ;
console.log("Average price is $" + averagePrice);
You have 6 apples and 4 pears, each apple cost $2.5 and each pear cost $1.25, what is the average price per fruit.
let costOfApple = 1;
let costOfPear = 1.25;
let averagePrice = ;
console.log("Average price is $" + averagePrice);